Akcesoria przydatne, gdy zamieszka z nami kot

miseczki dla kota

  Raczej cięższe - masywne najlepiej ceramiczne, żeby kociak ich nie przewrócił i nie przesuwał ich po mieszkaniu - dobrze by były one zaopatrzone od spodu w gumowe elementy, zapobiegające ślizganiu się. Zwłaszcza miski z wodą są ulubionym elementem do przesuwania przez kota przed pojeniem. Wielkość miseczek powinan być raczej duża aby koty nie haczyły wybrysami (wąsami) o jej brzegi - niektóre koty są na to wrażliwe. do karm mokrych idealne są tależyki, karma nie osadza się bowiem w niedostępnych dla kociego pyszczka narożnikach. Miski powinny być cały czas dostępne dla kota w tej samej lokalizacji - jedna z wodą, druga z suchą lub mokrą karmą. Pamiętajmy o utrzymaniu tych pojemników w czystości. Na zdjęciach poniżej modele z firmy Trixie dostępnych w sklepei internetowym zooplus.pl

akcesoria do pielęgnacji kotów brytyjskich

  Nie ma tego dużo - wystarczy szczotka lu grzebień z metalowymi końcówkami, zgrzebło lub rękawica do wyczesywania sierści. Kota brytyjskiego szczotkujemy najczęściej raz w tygodniu by nie usunąć zbyt dużej ilości podszerstka, w okresach linienia (wiosna, jesień) możemy szczotkować częściej aby usunąć wypadającą sierść. Warto umieścić gdzieś w mieszkaniu szczotkę "masażer" do której kot będzie miał stały dostęp aby sam mógł z niej korzystać. Do przycinania szybko rosnących pazurków przydadzą się cążki. Tą usługę można wykonać również w gabinecie weterynaryjnym. Przy odbiorze kociaka pokażemy jak robić to samodzielnie. Do pielęgnacji oczu czy uszu wystarczą ogólnodostępne waciki lub patyczki higieniczne.

zabawki dla kota

  Wystarczy klika sztucznych myszek, piłeczek, wisiorków z piórek, czy zwykły karton od butów, aby mały kociak miał się czym zająć, gdy nie będzie nikogo w domu lub będziecie zajęci. Pamiętajmy jednak o poświęceniu choć kliku chwil dziennie na osobistą zabawę. 

preparaty wabiące i odstraszające koty

  To najczęściej kocimiętka, służąca do aplikowania w miejscach gdzie zależy nam, aby kot przebywał np. na kocich meblach, legowiskach, drapakach. Osobną kategorią są preparaty odstraszające - do stosowania w miejscach, w których stwierdzimy, że kot nie powinien przebywać. Są to zazwyczaj naturalne preparaty na bazie cytrusów, za którymi koty nie przepadają.

transporter dla kota brytyjskiego

  Transporter niezbędny jest głównie podczas podróży lub wizyt u weterynarza. Eliminuje przede wszystkim możliwość ucieczki i zapewnia kotu bezpieczną przestrzeń. Do wyboru mamy transportery plastikowe - łatwe do utrzymania w czystości, lub wiklinowe, które mogą służyć jako element wyposażenia domu - jako domek dla kota. Na dalsze podróże wybierajmy te zaopatrzone w materacyk i miskę na wodę. Na początek dla małego kota, wystarczy mniejszy tańszy kontener, ale trzeba pamiętać ze z czasem nasz kociak z niego wyrośnie i trzeba będzie nabyć ten większy - docelowy.

W naszej hodowli ze względu na częste wyjazdy na wystawy, stosujemy kontener Pet Cargo Cabrio.

transporter dla kota brytyjskiego

 

Transporter ten jest duży - idealny dla kotów brytyjskich, ma doskonałą wentylację a przeźroczyste drzwiczki dają kotu komfort odczuwania nieco większej przestrzeni niż jest w rzeczywistości. Walorem jest wyposażenie kontenera w dobrze zamocowane miseczki idealne w dalszej podróży.

Niezwykle wygodna jest możliwość umieszczania kota w kontenerze na dwa sposoby - tradycyjnie przez dżwiczki lub przez otwierane górnej części boksu. Ta druga opcja jest szczególnie wygodna i bezstresowa dla kota.