Jaka kuweta dla kota?

Jaka kuweta  będzie odpowiednia dla kota brytyjskiego?

Toaleta to nieodzowny element kociego świata. Zatem kuweta, to pierwszy element jaki powinien się pojawić przed wkroczeniem kota do domu. Akceptacja kuwety przez kota oraaz dobre miejsce jej ustawienia,  zmiejszy ruzyko zrarzeń "pozakuwetowych". Kueweta  powinna umożliwiać swobodny dostęp do wnętrza i zapewnić komfort użytkowania, czyli swobodną możliwość obracania się, znajdowania dogodnego w niej miejsca i kopania. Koty brytyjskie są doś duże - zatem i kuweta powinna być odpowiednia, najlepiej gdy jest  50% większa od danego kota. 


Kuweta otwarta dla kota

Otwarta kuweta dla kota to podstawowe - najtańsze rozwiązanie dobrze się sprawdza w przypadku brytyjczyków Zaletą kuwet otwartych jest niska cena  oraz dostępność a także łatwość czyszczenia. otwarte kuwety są też łatwe do zlokalizowania dla kota i szybko akceprowane. Do wad zaliczyć można roznoszący się się zapach, jeśli kuweta nie jest od razu sprzątana. Warto wspomnieć, że koty często rozkopują żwirek poza obszar kuwety, jeśli boki nie są wysokie.


Kuweta zamykana dla kota

Kuwety zamknięte różnią się od otwartych przede wszystkim tym, że mają zadaszenie i drzwiczki uniemożliwiające kotu rozsypywanie żwirku na zewnatrz. To rozwiązanie daje też kotu trochę prywatności i zakrywa widok nieczystości, ogranicza też unoszenie się zapachów. Zaletą tych kuwet jest też możliwość zdemontowania nadbudowy i używania kuwety jako otwartej do czasu zaakceptowania jej przez kociaka w danym miejscu. Gdy kot przyzwyczai się do tej kuwety można ją zabudować.

W naszej hodowli dla dorosłych kotów, używamy kuwet zarówno otwartych jak i zamkniętych w zależności od preferencji danego kota.