Książki o kotach

Chyba najlepiej jak kot podchodzi do świata - oddała Lesley O'Mara w książce „Koci Świat”:

"Drzwi wejściowe to idealne miejsce, aby przystanąć na chwilę i zastanowić się nad własnym życiem. Stają się szczególnie atrakcyjne w bardzo zimne dni, zwłaszcza gdy pada deszcz.

Komputery dają ci szansę zaistnieć w świecie opiekuna. Wskakiwanie na klawiaturę, walka z kursorem na monitorze i leżenie na kolanach człowieka w pozycji, która całkowicie uniemożliwia mu pisanie, to doskonałe sposoby przyciągnięcia jego uwagi.

Pracuj nad poprawą koordynacji ruchowej swoich opiekunów, gdy tylko to możliwe; szczególnie na schodach, po ciemku lub gdy niosą ciężkie przedmioty, np. mnóstwo zakupów. Mając do wyboru osobę, z którą możesz spędzać czas, zawsze wybieraj tę najbardziej zajętą i proponuj swoją pomoc.

Jeśli ktoś czyta, ułóż się pomiędzy nim a książką, na linii oczu. Jeśli opiekunowie czytają gazetę, wskocz na nią. Wywołasz fajny hałas, poza tym zaskoczysz ludzi, oni uwielbiają takie niespodzianki.

Od czasu do czasu zabaw się w chowanego, ukrywając się w miejscu, gdzie nikt nie będzie cię mógł znaleźć. Pozostań tam przez 3-4 godziny. Kiedy twój opiekun zacznie panikować, wyjdź. Wtedy skupisz na sobie całą jego uwagę i na pewno wpadnie ci jeszcze jakiś smakołyk.”

Tyle żartów ;-)

Więcej porad i ciekawostek o kotach znajdziecie w poniższych pozycjach:

Vicky Halls: "Kocie tajemnice"

Claire Bessant: "Zaklinacz kotów"

Sonya Fitzpatrick: "Jak rozmawiać z kotem"

Zuzanna Stromenger: "Koty i kotki Poradnik"

Dorota Sumińska: "Szczęśliwy kot"

Anne Bruce: "Kot doskonały"

John Bradshaw "Zrozumieć kota"

Jackson Galaxy "Kocie Mojo - czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota"